Prsteň s kameňom jantár - striebro

3 g (2 - 10 mm)

Na externom sklade
posielame do 3 prac. dní

22,60 €

Zľava

- +

Štýlové originálne strieborné šperky a prstene s polodrahokamami - pravý prírodný jantár.

Strieborný prsteň je dekorovaný prírodným pravým jantárom. Tento vzácny kameň je v prsteni dômyselne zasadený a žiari na všetky strany. Hnedá farba kamienka Vás zaujme hneď na prvý pohľad. Prsteň sa vyznačuje originalitou a spolu s ozdobným striebrom pôsobí naozaj skvostne a jedinečne.
Rýdzosť: striebro 925 bez rhodiovania.
Šírka prsteňa: 2-10mm

Súčasťou šperku je certifikát pravosti šperkov a kameňa.

V minulosti bol jantár označovaný ako zlato severu. Tajomný pôvod a teplá, zlatistá krása jantáru upútavali človeka po tisíce rokov a v šperkoch ešte viac vynikne jeho krása a originálne inklúzie. Tento pôvabný ženský šperk to len potvrdzuje.

Niečo o Jantári:

Výskyt: Druh, ktorý sa najviac podobá vyhynulému "jantarovému stromu", sa vyskytuje len vo východnej Afrike. Jantár z baltskej oblasti pochádza z ihličnatého stromu. Najvýznamnejšia je tzv. Jantárová provincia rozprestierajúca sa okolo Baltského mora. Má dĺžku 2000 a šírku 500 km. Tu sa ťaží už od historických čias. Ojedinelé hľuzy mali hmotnosť až 10 kg. Jantár možno síce nájsť všade na svete, ale len asi v dvadsiatich oblastiach je jantáru toľko, aby sa ho oplatilo ťažiť. V súčasnej dobe je významným producentom Dominikánska republika. Tu sa nachádzajú aj vzácne modré jantáre. Tiež sa nachádza v Mexiku, Francúzsku, Taliansku, Španielsku, Nemecku, Rumunsku, Kanade a ojedinele aj v Česku.

Pridať hodnotenie

Prsteň s kameňom jantár - striebro

3 g (2 - 10 mm)

Pridať hodnotenie

K tomuto šperku ešte odporúčame:

Menu