Výrazný bižutérny náhrdelník s jadeitom a perleťou - 62cm

95 g (62 cm)

46-1N

Na externom sklade
posielame do 3 prac. dní

20,20 €

Zľava

- +

Originálne bižutérne šperky a náhrdelníky s polodrahokamami. Materiál: bižutérny kov bez niklu, prírodný zelený jadeit a biela perleť.
Výrazný šperk z prírodných kameňov je dekorovaný ozdobným bižutérnym kovom a valčeky 14x36mm s vyrytými vzormi ruží. Priemerná veľkosť jadeitu je 14, 16, 18 a 20mm a perlete 8-12mm. Prívesok je dlhý 63mm. Náhrdelník sa zapína v dĺžke 62cm pomocou kotvy.
Každý kameň a šperk je originál. Prírodné kamene môžu mať na povrchu i vo vnútri drobné inklúzie, ale aj tie prispievajú k jeho kráse a jedinečnosti. Použité kamene sa môžu mierne líšiť od obrázku.

Jadeid:

Farba: biela, zelená, fialová, ružová, hnedá, oranžová, žltá, červená, modrá, čierna

Priehľadnosť: priesvitný, nepriehľadný

Lesk: sklený, mastný

Tvrdosť: 6 - 7

Ušľachtilý minerál jadeit patrí do skupiny pyroxény. Po stáročia sa o jadeitu vravelo, že ide o jeden drahý kameň, ale v roku 1863 boli rozpoznané dva typy: jadeit a nefrit. Kým jadeit máva zrnitú štruktúru, kryštály nefritu bývajú vláknité. Z oboch sa vyrezávajú podobné ozdobné predmety a brúsia sa aj do rovnakého typu šperkov, ale pri bližšom pohľade sa nefrit javí vláknitý či hodvábny, kdežto jadeit je jemne zrnitý. V čistej podobe je biely, železo ho zafarbuje do zelena, prítomnosť železa s mangánom vyvoláva sfarbenie fialové. Zriedkavé je smaragdovo zelené sfarbenie spôsobené stopami chrómu.

Pridať hodnotenie

Výrazný bižutérny náhrdelník s jadeitom a perleťou - 62cm

95 g (62 cm)

Pridať hodnotenie

Menu