Originálny bižutérny náhrdelník 42cm s achátom a pyritom - krídlo

58 g (42 cm)

40-1N

Na externom sklade
posielame do 2 prac. dní

16,00 €

Zľava

- +

Originálne bižutérne šperky a náhrdelníky s polodrahokamami. Náhrdelník z ozdobného bižutérneho kovu bez niklu s prírodným modrým žilkovaným jaspisom a pyritom sa zapína v dĺžke 42cm pomocou kotvy. Kamene majú priemernú veľkosť 10 a 12mm. Náhrdelník je dozdobený príveskom tvaru krídla 16x50mm.
Každý kameň a šperk je originál. Prírodné kamene môžu mať na povrchu i vo vnútri drobné inklúzie, ale aj tie prispievajú k jeho kráse a jedinečnosti. Použité kamene sa môžu mierne líšiť od obrázku.

Achát: Názov podľa historického názvu rieky Achates (dnes Dirillo) na ostrove Sicília.

Tento drahý ozdobný kameň si získal obľubu svojimi koncentrickými farebnými pásikmi. Je určitou formou chalcedónu, odroda sfarbeného kremeňa. Achát je o niečo tvrdší ako oceľ a dá sa vyleštiť do vysokého lesku.

Objavujú sa farebné kombinácie žltej, hnedej, šedej, modrej alebo čiernej. Krikľavo pestré farby, ktoré sú vidieť v mnohých obchodoch, sú však výsledkom umelého zafarbenia, ktoré zvýrazňuje jeho prírodné farby. Achát je totiž veľmi porézny a výborne prijíma farbivo. Obľúbený bol aj v starom Ríme a Grécku. Už vtedy ich vedeli prifarbovať.

Pyrit: Svoj názov, odvodený od gréckeho slova oheň, dostal kvôli iskrám, ktoré z neho vyletujú pri údere železným predmetom. Je oveľa ľahšií ako spomínaný drahý kov, napriek tomu však jeho mosadzná farba a relatívne vysoká hustota v minulosti pomýlila a kruto sklamala mnohého neskúseného zlatokopa.

Pyrit sa nachádza po celom svete. Bohaté sú ložiská okolo rieky Rio Tinto v Španielsku, nádherné vzorky sa našli tiež v Bolívii, Brazílii, Peru, Japonsku, Kanade, Taliansku, Nórsku a na Slovensku.

Pridať hodnotenie

Originálny bižutérny náhrdelník 42cm s achátom a pyritom - krídlo

58 g (42 cm)

Pridať hodnotenie

Menu