Elegantný bižutérny náhrdelník s achátom 66cm

109 g (66 cm)

39-1N

Vypredané
Tento produkt už nie je dostupný.

23,80 €

Zľava

Elegantné bižutérne šperky a náhrdelníky s polodrahokamami. Materiál: ozdobný bižutérny kov - bez niklu, prírodné šedý, škvrnitý achát a biely prírodný kameň. Kamene majú priemernú veľkosť 12mm. Náhrdelník nemá zapínanie. Jeho celková dĺžka je 66cm.
Každý kameň a šperk je originál. Prírodné kamene môžu mať na povrchu i vo vnútri drobné inklúzie, ale aj tie prispievajú k jeho kráse a jedinečnosti. Použité kamene sa môžu mierne líšiť od obrázku.

Tento drahý ozdobný kameň si získal obľubu svojimi koncentrickými farebnými pásikmi. Je určitou formou chalcedónu, odroda sfarbeného kremeňa. Achát je o niečo tvrdší ako oceľ a dá sa vyleštiť do vysokého lesku. Väčšina achátov vzniká v podobe kôstok v usadených nánosoch kremeňa, ktoré sa nachádzajú v skalných dutinách. Jednotlivé vrstvičky achátu môžu byť priezračné až úplne nepriezračné a mávajú rad farebných odtieňov. Farby pruhov sú určené rôznosťou prítomných prímesí. Napríklad vznikajú vďaka mikroskopickým čiastočkám solí obsahujúcich železo. Objavujú sa farebné kombinácie žltej, hnedej, šedej, modrej alebo čiernej. Farby tvoria zaujímavé vzory - prúžky, kruhy alebo prelínajúce sa zhluky. Krikľavo pestré farby, ktoré sú vidieť v mnohých obchodoch, sú však výsledkom umelého zafarbeniea, ktoré zvýrazňuje jeho prírodné farby. Achát je totiž veľmi porézny a výborne prijíma farbivo. Obľúbený bol aj v starom Ríme a Grécku. Už vtedy ich vedeli prifarbovať. Achát sa vyskytuje v niekoľkých odlišných formách.

Výskyt: Sú známe po celom svete. Veľmi pekne farebné acháty sú na území Číny a mongolskej časti Gobi. Pekné acháty sú aj z Jemenu a z Indonézie. Na americkom kontinente sú achátové výskyty v Brazílii a Uruguaji. Ložiská boli objavená v roku 1827 a v súčasnosť sú najväčšie na svete. V roku 1900 bola dokonca nájdená dutina 10 x 2 x 1 m veľká. Mnohé výskyty sú v Afrike.

Pridať hodnotenie

Elegantný bižutérny náhrdelník s achátom 66cm

109 g (66 cm)

Pridať hodnotenie

K tomuto šperku ešte odporúčame:

Menu