Obľúbený náramok z pyritu a achátu

38 g (18cm)

40-1B

Vypredané
Tento produkt už nie je dostupný.

9,30 €

Zľava

Obľúbené bižutérne šperky a náramky s polodrahokamami. Náramok z modrého žilkovaného achátu 12mm a tmavého šedo-zeleného pyritu 10mm s ozdobným bižutérnym kovom. Náramok je bez zapínania, ale vďaka pružnej gumovej šnúrke je možné jednoducho natiahnuť na ruku. Celková dĺžka náramku je cca 18cm.
Každý kameň a šperk je originál. Prírodné kamene môžu mať na povrchu i vo vnútri drobné inklúzie, ale aj tie prispievajú k jeho kráse a jedinečnosti. Použité kamene sa môžu mierne líšiť od obrázku.

Achát: Názov podľa historického názvu rieky Achates (dnes Dirillo) na ostrove Sicília.

Tento drahý ozdobný kameň si získal obľubu svojimi koncentrickými farebnými pásikmi. Je určitou formou chalcedónu, odroda sfarbeného kremeňa. Achát je o niečo tvrdší ako oceľ a dá sa vyleštiť do vysokého lesku.

Objavujú sa farebné kombinácie žltej, hnedej, šedej, modrej alebo čiernej. Krikľavo pestré farby, ktoré sú vidieť v mnohých obchodoch, sú však výsledkom umelého zafarbenia, ktoré zvýrazňuje jeho prírodné farby. Achát je totiž veľmi porézny a výborne prijíma farbivo. Obľúbený bol aj v starom Ríme a Grécku. Už vtedy ich vedeli prifarbovať.

Pyrit: Svoj názov, odvodený od gréckeho slova oheň, dostal kvôli iskrám, ktoré z neho vyletujú pri údere železným predmetom. Je oveľa ľahšií ako spomínaný drahý kov, napriek tomu však jeho mosadzná farba a relatívne vysoká hustota v minulosti pomýlila a kruto sklamala mnohého neskúseného zlatokopa.

Pyrit sa nachádza po celom svete. Bohaté sú ložiská okolo rieky Rio Tinto v Španielsku, nádherné vzorky sa našli tiež v Bolívii, Brazílii, Peru, Japonsku, Kanade, Taliansku, Nórsku a na Slovensku.

Pridať hodnotenie

Obľúbený náramok z pyritu a achátu

38 g (18cm)

Pridať hodnotenie

K tomuto šperku ešte odporúčame:

Menu