Elegantný bižutérny náramok s čiernym žilkovaným jaspisom

21 g (20cm)

38-1B

Vypredané
Tento produkt už nie je dostupný.

7,00 €

Zľava

Originálne bižutérne šperky a náramky s polodrahokamami. Náramok s ozdobným bižutérnym kovom a prírodným čiernym žilkovaným jaspisom sa zapína v dĺžke 20cm. Kamene majú priemernú veľkosť 10mm.
Každý kameň a šperk je originál. Prírodné kamene môžu mať na povrchu i vo vnútri drobné inklúzie, ale aj tie prispievajú k jeho kráse a jedinečnosti.
Použité kamene sa môžu mierne líšiť od obrázku.

Jaspis: je matná odroda kremeňa s prímesou oxidu železa. Veľakrát je pruhovaný a farebné pruhy sú biele, červené, žlté, hnedé alebo čierne. Sfarbenie spôsobujú aj prímesi iných minerálov, zelený jaspis s pravidelnými škvrnami sa nazýva heliotrop. Tehlovo červený až červenohnedý jaspis obsahuje hematit, žltohnedé sfarbenie dáva íl a hnedé alebo žlté farby sú dielom geothitu. Jaspis je tvrdší ako sklo a vyskytuje sa v metamorfovaných horninách v podobe zhlukov kryštálov alebo samostatných kryštálov. Jaspis sa oddávna spracovávali ako drahé kamene. Vyrábali sa z nich pečatidlá, drobná glyptika, galantéria apod. Najkvalitnejšie kamene sa dodnes používajú do šperkov a dajú sa dobre vyleštiť. Jaspis guľovitý je biely alebo šedý sa vzormi v tvare očí obklopenými červeným jaspisom. Jaspis pruhovaný je páskovaný a používa sa na vyrezávanie.

Pridať hodnotenie

Elegantný bižutérny náramok s čiernym žilkovaným jaspisom

21 g (20cm)

Pridať hodnotenie

K tomuto šperku ešte odporúčame:

Menu