Moderné náušnice s jaspisom a perleťou - bižutéria

14 g (18 x 63 mm)

47-1E

Na externom sklade
posielame do 2 prac. dní

7,50 €

Zľava

- +

Moderné štýlové bižutérne šperky a náhrdelníky s polodrahokamami. Náušnice z prírodného šedého jaspisu 18x27mm a bielej perleti cca 8mm. Celková dĺžka náušníc je 63mm vr. zapínania.
Každý kameň a šperk je originál. Prírodné kamene môžu mať na povrchu i vo vnútri drobné inklúzie, ale aj tie prispievajú k jeho kráse a jedinečnosti. Použité kamene sa môžu mierne líšiť od obrázku.

Jaspis je matná odroda kremeňa s prímesou oxidu železa. Veľakrát je pruhovaný a farebné pruhy sú biele, červené, žlté, hnedé alebo čierne. Sfarbenie spôsobujú aj prímesi iných minerálov, zelený jaspis s pravidelnými škvrnami sa nazýva heliotrop. Tehlovo červený až červenohnedý jaspis obsahuje hematit, sivasto či žltohnedé sfarbenie dáva íl a hnedý alebo žltý je dielom geothitu. Jaspis je tvrdší ako sklo a vyskytuje sa v metamorfovaných horninách v podobe zhlukov kryštálov alebo samostatných kryštálov. Jaspis sa oddávna spracovával ako drahý kameň. Vyrábali sa z nich pečatidlá, drobná glyptika, galantéria a pod. Najkvalitnejšie kamene sa dodnes používajú do šperkov a dajú sa dobre vyleštiť. Jaspis guľovitý je biely alebo šedý so vzormi v tvare očí obkopenými červeným jaspisom.

Pridať hodnotenie

Moderné náušnice s jaspisom a perleťou - bižutéria

14 g (18 x 63 mm)

Pridať hodnotenie

Menu